Korhan KURDOĞLU
Başkan
Ata Holding

Sn Korhan Kurdoğlu, 1984-1987 yılları arasında tamamladığı Miami Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinin ardından devam ettiği Colombia Üniversitesinden MIA Yüksek Lisansını aldı. Akademik kariyerine iş yaşamı ile paralel olarak Harvard Business School'da Owner/President Management Program ile devam etti.

1991 yılında kuruduğu ve Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendiği ilk şirketi olan Ata Yatırım'ı daha sonra teknoloji , finans, turizm, inşaat, gıda ve gayrimenkul gibi çeşitli sektörlerde diğer şirketleri izledi. 1998 yılında bu şirketleri Ata Holding çatısı altında toplayan Sn Kurdoğlu, ortaya koyduğu vizyon ve modern yönetim yaklaşımları ile bu şirketlerinin Türk İş dünyasında bugünkü başarlı ve saygın çizgisine ulaşmalarını sağladı. Amerika, Rusya ve Körfez ülkelerinin çeşitli şehirlerinde faaliyet gösteren Ata Grubu, halen 26 şirket ve 6 binin üzerinde çalışanı ile iş dünyasında önemli bir yere sahip bulunmaktadır.

Sn. Korhan Kurdoğlu mevcut görevlerinin yanısıra iş dünyasına ve eğitime yönenlik çeşitli sivil toplum kuruluşlarının kurucuları arasında yer almış olup, GYIAD ve TÜSİAD, KalDer üyeliklerinin yanısıra DEIK'te Yönetim Kurulu Üyeliği ile yine DEIK'te Körfez İş konseyleri Başkanlığı ve BAE İş konseyi Başkanlığı görevlerini de yürütmektedir.

1966 doğumlu olan Sn Korhan Kurdoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.